درب پارکینگی فرفورژه

Wrought iron parking lot door

شاید در نگاه اول زیبایی یک پارکینگ چندان حائز اهمیت نباشد، اما وجود یک درب زیبا مسلماً می‌تواند نظر شما را تغییر دهد. درواقع به‌طور کلی می‌توان اذعان داشت که انواع درهای فرفورژه با طراحی‌های مدرن و کلاسیک زیبایی خاصی داشته و علاوه بر امنیت پارکینگ ظاهر جدیدی را به آن خواهد بخشید. درب فرفورژه یکی از زیباترین نمونه‌های طرح دار برای ورودی منزل و پارکینگ‌ها است. بنابراین، با توجه به همین اهمیت نیز در این بخش از صنعت‌کاران به سراغ این نوع از محصولات رفته تا نگاه دقیق‌ تری به جزییات این درب‌ ها داشته باشیم. پس تا پایان این نوشتار همراه ما باشید.

درب‌های فرفورژه و چگونگی تولید آن‌ها

در ابتدا باید مطرح نمود که فرفورژه واژه‌ ای فرانسوی است که در فارسی به گل نرده نیز ترجمه شده است. درواقع معنی این واژه در معنای تغییر حالت دادن و فِر دادن چهار پهلو یا میلگرد فلزی نهفته است که ساختار آن معمولاً با گرم شدن داخل کوره آهنگری و هنر دست صنعتگران ماهر آمیخته شده است. در همین راستا جالب است بدانید که تولید گل نرده در صنعت به این صورت است که میله‌های فلزی در کوره‌های ریخته‌گری در دمای بالا گداخته می‌شوند و تا دمای نرم شدگی حرارت می‌بینند؛ پس از آن از طریق دستگاه پرس و قالب‌گیری به اشکال مورد نظر در می‌آیند. لازم به تأکید است که استفاده از دستگاه‌ های مدرن که بتواند میله‌ های فلزی را به اشکال دلخواه شکل دهد در این صنعت یک ضرورت محسوب می‌شود. درب های فرفورژه از محبوب‌ترین‌های بازار برای نصب در باغ‌ها، ویلاها ، پارکینگ‌ها و … بوده و مهم‌ترین ویژگی آن مقاومت در برابر ضربه و همچنین ورود سارقین می‌باشد. از طرفی متریال پایه برای ساخت تمام انواع درب فرفورژه از ترکیب آهن و چدن و در برخی موارد از آلومینیوم می‌باشد، به همین دلیل درب‌های فرفورژه پایداری و استحکام بسیار بالایی دارند. لازم به ذکر است که در ساخت این درب‌ها هیچ محدودیتی در طراحی درب پارکینگ ، عابر ، فنس ، نرده پنجره و یا نرده پله وجود ندارد و شما می‌توانید هر ایده‌ای را برای درب فرفورژه ساختمان خود به واقعیت مبدل کنید. بنابراین، استفاده از قطعات تزئینی در کنار بهره‌گیری از فنّاوری روز در برش ورقه‌های فلزی مانند دستگاه‌های CNC و واترجت، تمام محدودیت‌ها را برای ایجاد طرح دلخواهتان از بین برده است. در این بین انواع درب‌های فرفورژه بر اساس نوع طراحی در دو دسته مدرن و کلاسیک در بازار وجود دارد که در ادامه در باب هر یک از آن‌ها سخن خواهیم گفت.

درب پارکینگی فرفورژه کلاسیک

درب پارکینگی کلاسیک

درب پارکینگی فرفورژه از نوع کلاسیک به درب هایی اطلاق می‌گردد که از میله های فلزی مستحکم که به بهترین نحو از زیباترین مدل‌ها شکل داده شده‌اند ساخته شده و نمای جذابی برای پارکینگ و یا ویلا به وجود می‌آورند. این نوع از درب‌های فرفورژه تزئینی مجهز به طرح‌های اسلیمی و گرافیک سنتی برای ساخت و راحی گل نرده با رنگ‌آمیزی زیبا بر روی لنگه‌های فلزی درب می‌باشد که به شکل هنرمندانه‌ای جوشکاری شده‌اند. همچنین، همان‌طور که در ابتدای این مقاله نیز اشاره شد، تاریخ استفاده از تکنیک فرفورژه در صنایع فلزی و ریخته‌گری و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها به سال‌ها قبل باز می‌گردد. در آن زمان، تکنیک فرفورژه برای تولید مبلمان لوکس منزل با ظاهری زیبا و نمای خیره کننده و همچنین لوازم اتاق‌خواب استفاده می‌شد. در عین حال اگر امروزه نگاه دقیقی به نمای درب‌های منازل و پارکینگ‌ها بیاندازید به راحتی متوجه می‌شوید که این درها از لنگه‌های آهنی با وزن سنگین ساخته شده‌اند و تزئینات فلزی با طرح‌های مختلف و نقوش کلاسیکی بر روی آن‌ها جوشکاری شده است، به این ترتیب، علاوه بر لنگه‌های فلزی پرنقش و نگار، شامل گل نرده‌ها نیز می‌باشد. بنابراین، مدل‌های درب پارکینگی فرفورژه از نوع کلاسیک که در صنعت ساختمان به بازار معرفی شده‌اند، وزن بیشتری دارد؛ بنابراین طبیعی است که قیمت بالاتری را نیز برای مشتری ایجاد کنند. گزینه مقابل درب فلزی کلاسیک برای ساختمان، درب‌های مدرن هست. رقابت بین درب فلزی مدرن و درب‌های کلاسیک فلزی بسیار زیاد است و هر دو گزینه، نمای زیبایی را برای ساختمان به وجود می‌آورند. هر دو مدل درب ورودی از طرف مشتریان و پیمانکاران ساختمان مورد استقبال واقع شده‌اند. نکته مهم در انتخاب خرید درب فلزی کلاسیک این است که سبک درب باید با معماری ساختمان شما سازگار باشد. از طرفی اگر ساختمان شما از معماری مدرن بهره گرفته است، بهترین گزینه، خرید درب فلزی مدرن است؛ در غیر این صورت می‌توانید از درب‌های کلاسیک فلزی استفاده کنید.

درب پارکینگی کلاسیک

درب پارکینگی فرفورژه مدرن

به‌ طور کلی طرح‌های درب پارکینگی فرفورژه از نوع مدرن شامل شکل‌های هندسی متقارن، طرح‌های برگرفته از طبیعت و همچنین طرح‌های ترکیبی فرفورژه با شیشه و ایده‌های جدیدی است که در حال حاضر در صنعت تولید انواع درب‌های مدرن ساختمانی در بازار ارائه شده است. جالب است بدانید که امروزه این نوع از مدل‌ها بسیار محبوب شده و میزان استقبال از طرح‌های مدرن در سال‌های اخیر بسیار بیشتر است. در همین راستا لازم به تأکید است که اگر به دنبال خرید درب فرفورژه پارکینگ و از نوع استاندار هستید ، خرید از تولیدکنندگان تخصصی درب فرفورژه ازجمله فروشگاه صنعت‌کاران توصیه می‌شود. چراکه تنوع بالا، رعایت استانداردهای لازم ، استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های برش cnc , استفاده از مواد اولیه درجه یک و خدماتی مانند نصب و ضمانت رنگ قطعات فرفورژه ازجمله مزایای خرید از تولید کننده معتبر ، نسبت به آهنگری‌های معمولی است. به یاد داشته باشید که طرح و کیفیت قطعات به کار رفته در درب فرفورژه بیشترین تأثیر را بر قیمت درب دارد. همچنین طول و ارتفاع به همراه وزن درب فرفورژه هم یکی دیگر از عوامل مؤثر در تعیین قیمت درب فرفورژه است. فرفورژه کاربردهای متفاوتی دارد که از مهم ترین موارد می توان به ساختمان سازی (ساخت انواع درب و پنجره و نرده)، مبلمان (ساخت تخت، مبلمان باغی و …) و هم چنین اِلمان های دکوراتیو اشاره کرد.

درب پارکینگی مدرن

رنگ‌آمیزی انواع درب پارکینگ فرفورژه

رنگ یکی از موارد مهمی است که هم در طراحی ساختمان هم در ساخت فرفورژه نقش اساسی دارد. رنگ کوره‌ای یا رنگ الکترواستاتیک، نوعی رنگ صنعتی است که در دو نوع رنگ‌های پودری و رنگ‌های مایع کوره‌ای در صنایع رنگ و پوشش تولید می‌شوند و کاربردهای گسترده‌ای در حوزه رنگ‌آمیزی انواع سطوح فلزی دارند. به عبارت دیگر، رنگ‌های پودری الکترواستاتیک، بهترین نوع رنگ صنعتی به شمار می‌روند که دارای کمترین آثار مخرب زیست‌محیطی بوده و سلامتی کارگران را تهدید نمی‌کند. در باب رنگ نمودن درب‌های فرفورژه پارکینگ نیز می‌توان مطرح کرد که در رنگ‌آمیزی آن‌ها از رنگ‌های الکترواستاتیک بهره گرفته می‌شود که متداول‌ترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی طرح‌های درب می‌باشند. جالب است بدانید که در این فرایند پودر که از تفنگ خارج شده به‌صورت الکترواستاتیکی باردار می‌شود و درنهایت با سرعت کم به‌وسیله هوا و یا کلگی چرخان پاشش به جلو رانده می‌شود و به قطعه مورد نظر برخورد می‌کند. ازجمله مزایا رنگ الکترواستاتیک امکان دور پوشانی مناسب، سهولت فرایند، امکان ایجاد لایه نازکی از رنگ و پوشش دهی مناسب می‌باشد. درواقع رنگ‌آمیزی و تزیینات درب‌های فلزی، در کارخانه‌ها و با رعایت استانداردهای لازم با استفاده از همین نوع رنگ‌ها اجرا می‌گردد. بنابراین انتظار می‌رود کیفیت بالای این رنگ‌ها تضمین‌کننده کیفیت این محصولات بوده و قیمت این درب‌ها را توجیه کند. متداول‌ترین رنگ‌های موجود در بازار برای این درب‌ها رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای سوخته، طلایی، قرمز آجری، قرمز اخرایی و یا ترکیبی از رنگ‌های فوق بر روی لنگه‌های درب است. درواقع بسته به اینکه از چه مصالح و سنگ‌هایی برای طراحی نمای بیرونی ساختمان استفاده شده باشد می‌توان مدل رنگ درب را انتخاب کرد.

سخن پایانی

در پایان این مقاله نیز با در نظر گرفتن تمام مزیت‌های ذکر شده ، می‌توان مطرح کرد که درب فرفورژه مناسب‌ترین قیمت را در مقایسه با سایر انواع درب دارد و به دلیل وجود طرح‌ها و مدل‌های بسیار زیاد می‌توانید در هر رنج قیمتی درب پارکینگ فرفورژه را انتخاب و خرید نمایید.

شما میتوانید از طریق تماس با گروه صنعتی صنعت کاران ضمن مشاوره رایگان با کارشناسان ما، درب پارکینگی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

تماس با گروه صنعتی صنعتکاران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =